با ما همراه باشید

اخبار

رویدادهای ارزهای دیجیتال و بلاک چین

منتشر شده

در

رویدادهای ارزهای دیجیتال و بلاک چین

این روزها ارزهای دیجیتال در کنار فناوری غیرمتمرکز خارق‌العاده به فضایی برای سرمایه گذاری بلند مدت و یا معاملات کوتاه مدت تبدیل شده است. سرمایه گذاران اصولی در مورد یک ارز دیجیتال تحقیق و پس از بررسی اهداف و آینده ارز مورد نظر، اقدام به خرید می‌کنند. معامله گران کوتاه مدت هم برای حدس قیمت یک ارز در کوتاه مدت، از تحلیل‌ها کمک می‌گیرند.

تحلیل‌های بازار به طور کلی به دو نوع تقسیم می‌شوند:

تحلیل تکنیکال: تحلیلی که تمام شرایط بازار روی نمودارها بررسی می‌شود و در واقع تحلیلگر با استفاده از نمودارها و ابزارهای مختلف، رفتار معامله گران و تاریخچه معاملات یک دارایی را بررسی می‌کند.

تحلیل فاندامنتال: تحلیل فاندامنتال یا بنیادی تحلیلی است که در آن تحلیل‌گر اخبار، اتفاقات و شرایط بیرونی یک دارایی را بررسی می‌کند.

علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال از این پس می‌توانند با مراجعه به صفحه رویدادهای ارزهای دیجیتال و بلاک چین، از اتفاقات پیش روی این حوزه‌ آگاه شوند.

اطلاعاتی که در بخش رویدادها کسب خواهید کرد:

فورک ها یا انشعاب ها: فورک نوعی بروز رسانی در سیستم غیرمتمرکز یک ارز دیجیتال است. فورک ها در دو نوع سافت فورک یا هاردفورک نام‌گذاری شده‌اند. سافت فورک یک به روز رسانی کوچک در نرم افزار ارز دیجیتال مورد نظر است اما در هاردفورک سیستم غیرمتمرکز ارز دیجیتال مورد نظر (بلاک چین یا هر چیز دیگری که ارز روی آن فعالیت می‌کند) با توافق گروهی از توسعه دهندگان، شامل یک تغییر اساسی می‌شود. این تغییر گاهی آنقدر بزرگ است که نمی‌توان روی پروتکل قبلی آن را ادامه داد بنابراین باعث ایجاد بلاک چین و ارز دیجیتال جدیدی می‌شود یا به نوعی بلاک چین ارز قبلی شکافته شده و بلاک چین جدیدی از آن خارج می‌گردد. وقتی هاردفورکی در بلاک چین انجام می‌شود، برای همگام سازی شبکه به تمام کسانی که دارنده‌ی ارز دیجیتال قبلی بودند، به همان تعداد ارز دیجیتال جدید تعلق می‌گیرد.

همان‌طور که گفتیم به این نکته توجه داشته باشید که همیشه هاردفورک باعث ایجاد ارز جدیدی نمی‌شود.

لیست شدن ارزهای دیجیتال به صرافی های بزرگ: لیست شدن یک ارز دیجیتال در صرافی های بزرگ می‌تواند باعث رشد قیمت خوبی شود زیرا بازارهای خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر گسترش می‌یابد و توجهات را به خود جلب می‌کند. بنابراین دانستن این موضوع به سرمایه گذاران یا معامله گران در تحلیل‌هایشان کمک شایانی خواهد کرد.  البته به یاد داشته باشید که بعضی اوقات لیست شدن یک ارز در یک صرافی به صورت ناگهانی رخ می‌دهد.

منبع: ارز دیجیتال

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها