با ما همراه باشید

اخبار

دور زدن تحریم ها با بیت کوین در کره شمالی

منتشر شده

در

دور زدن تحریم ها با بیت کوین در کره شمالی

تحلیل مقامات آمریکایی حکایت از آن دارد که در سال ۲۰۱۷ میلادی کره شمالی بخشی از تحریم ها را از طریق یک تراکنش ۲۰۰ میلیون دلاری با بیت کوین، دور زده است.

بنابر اعلام مقامات آمریکایی؛ برآوردهای انجام شده نشان می دهد که کره شمالی در سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از تراکنش های خود را در قالب ارز دیجیتال انجام داده است.

این به معنی کم رنگ شدن تاثیر تحریم های سفت و سخت بین المللی علیه این کشور، به دلیل انجام آزمایشات موشکی و هسته ای کره شمالی، است.

در همین حال «پریسیلا موریچی» افسر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با «رادیو آزاد آسیا»، گفت: برآوردهای انجام گرفته شده حاکی از بکارگیری ۱۱ هزار بیت کوین توسط «پیونگ یانگ» برای انجام بخشی از تراکنش های خود در سال ۲۰۱۷ میلادی هستند.

دور زدن تحریم ها با بیت کوین در کره شمالی

این مقام رسمی آمریکایی تصریح کرد که اگر تراکنش ها در اواسط ماه دسامبر با احتساب قیمت تقریبا ۲۰ هزار دلاری برای هر واحد بیت کوین در نظر گرفته شود، تراکنش ها ۲۱۰ میلیون دلار خواهد بود.

«پریسیلا موریچی» که در حال حاضر در بخش امنیت سایبر مشغول بکار است، گفت: این بیت کوین ها از طریق استخراج یا هک کردن به دست کره شمالی رسیده است.

کارشناسان امنیت مالی بر این باور هستند که کره شمالی در حال استفاده از بازار ارز دیجیتال به منظور ترزیق پول نقد به اقتصاد تضعیف شده خود (به دلیل تحریم های شدید بین المللی) می‌باشد.

بر پایه این گزارش، کره شمالی متهم به سرقت آنلاین ۸۱ میلیون دلار از بانک بنگلادش در سال گذشته میلادی و نیز خرید نفت از کشورهای خاورمیانه با استفاده از ارز دیجیتال است.

منبع: ارز دیجیتال

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها