با ما همراه باشید

اخبار

تاثیر نهنگ ها در قیمت بیت کوین

منتشر شده

در

نهنگ بیت کوین

پارسال در میانه های ماه دسامبر بیت کوین به پیشرفت اعجاب انگیز خود تا قیمت 19600 ادامه داد و در دوشنبه 5 فوریه به پایین سطح خود 5900 رسید ، ریزشی که حاکی از سقوط 65% ارزش بیت کوین بود . این کاهش بسیاری از معامله گران ( تریدر ها ) را نابود کرد ولی نگه دارندگان ثروتمند بیت کوین از پایین رفتن قیمت نهایت استفاده را بردند و هزاران بیت کوین را به ثروت خود اضافه کردند .

✅ سود سرشار نهنگ ها از افت و خیز بازار

علاقه مندان بیت کوین دیگر میدانند که ارزهای دیجتال معمولا افت و خیز دارند و پس از گذشت چندین سال خیلی از تریدر های با سابقه توانسته اند از این نوسانات سود خوبی به دست بیاورند . خصوصا آنهایی که توانایی حدس بالاترین حد قیمت و فروش آن در قیمت بالا را دارند سپس آنها در قیمت پایین بیت را خریده و مقدار دیگری را هم به ثروت خود اضافه میکنند .

یک گروه از نگه دارندگان بیت کوین از این برتری بارها و بارها استفاده کرده اند . این گروه همان 100 نفر اول دارندگان بیت کوین هستند معروف به نهنگ های بیت کوین .افراد یا گروه هایی که با در اختیار داشتن حجم زیادی از بیت کوین حتی بعضی مواقع می توانند بازار را به لرزه در آورند .

بر اساس اطلاعات سایت Bitinfocharts.com بیشتر این 100 فرد ثزوتمند ( بر اساس آدرس بیت کوین شان )، در سقوط 65% ارزش بیت کوین نه تنها پولی را از دست ندادند بلکه بر تعداد بیت کوین های خود افزوده اند .

✅ پولدار ترین آدرس ، رشد قابل توجه در تعداد بیت کوین داشته !

برای مثال دارنده ی بیشترین مقدار بیت کوین در یک آدرس می باشد که الان حدودا صاحب 167000 بیت کوین می باشد .این کیف پول از دو سال قبل با وارد کردن 840$ در قالب بیت کوین ، فعال شد و حالا در آن 1.4 بیلیون دلار ، بیت کوین وجود دارد . این نهنگ توانسته در لحظات بحرانی هزاران بیت کوین به دارایی خود اضافه کند . در سال 2017 بیت کوین 6 اصلاح قیمت اساسی داشته و 30% از قیمت خود را از دست داده و نهنگ مورد نظر هر سری سرمایه بیشتری را جذب کرده .

✅ دیدگاه های نهنگی و همدستی برای توطئه !

بسیاری از صاحبان آدرس 100 تای اول، راه و روشی به همانند فرد نامبرده داشتند . این نهنگ ها توانسته اند که خرید و فروش های خود را دقیقا در پایین ترین و بالاترین رقم ممکن ، انجام دهند .

در ردیابی 100 آدرس برتر نشان داده شد که آنها هزاران بیت کوین را در فاصله زمانی نوامبر و دسامبر به فروش رسانده اند . در سایت Bitcoiners می توانید دیدگاه نهنگ ها و معمولا شما می توانید پست هایی که در فروم و توئیتر در مورد این “تاثیر گذاران بازار” در زمان بالاترین و پایین ترین قیمت را ببینید .

برای مثال در 12 نوامبر 2017 وقتی که در بازار ارز دیجیتال یک قیمت بالای جدید ثبت شد ، نظارت گران بلاکچین متوجه شدن که از یک آدرس 25000 بیت کوین به اکسچنج بیتفاینکس فرستاده شده . برای مدتی موضوعات بحث برانگیزی در مورد ثروتمندترین افراد ، مطرح می شد . در مقاله ای که قبلا در رسانه های اصلی مطرح شده بود اشاره شد که حدود 40% از دارایی های مارکت در 1000 آدرس دیجیتالی خلاصه شده .برخی گمانه زنی ها حاکی از این است که آنها ( نهنگ ها ) با هم در ارتباط هستند و می توانند باعث لرزش های بزرگی در بازار بیت کوین ( چه در جهت منفی و چه در جهت مثبت ) شوند . تا جایی کایل سامانی مدیر Multicoin Capital به این تئوری اعتقاد دارد و می گوید :

من فکر میکنم تعداد آنها چند صد نفر باشد ، آنها احتمالا می توانند باهم تماس برقرار کنند و مطمئنا این کار را انجام داده اند .

✅ بررسی اطلاعات جمع شده راجع به ثروتمندترین آدرس ها برای آشکار کردن آمار ثروت همیشه شکست خورده !

با وجود گزارشی که در آخرین ریزش بیت ( در آن ادعا شد 40% حجم بازار در اختیار 1000 آدرس است ) پخش شد ،صحت این گزارش تایید نشد ! بر اساس اطلاعات گرفته شده از Bambou Club ، بسیاری از مدل های بررسی ثروت ” بیت کوین ” مثل آدرس ، کیف پول و … معمولا به نتیجه نمی رسند . Bambou Club اعلام کرد :

مشکل این است داده های اطلاعاتی نمی توانند ارتباطی را بین شخص ، کیف پول و آدرس ، تشخیص دهند .

یکی از آنالیزور های در این زمینه گفت : یکی از مشکلات این است که یک فرد می تواند چندین آدرس کیف پول برای بیت کوین های خود درست کند ( که البته شما می توانید از این قضیه برای ناشناس بودن خود استفاده کنید ) . پس احتمالات می تواند بسیار زیاد باشد .

✅ نهنگ ها در حال بزرگتر شدن هستند اما فقط 15 بیت کوین نیاز است تا جزو 1% برتر باشید .

لزوم وجود متد های دیگری برای آنالیز داده ها کاملا حس می شود . Bambou Club روش دیگر را برای آنالیز این اطلاعات ، ارائه کرده است . بنا بر گفته های Bambou Club در دنیای دیجیتال بیش از 250 میلیون صاحب بیت کوین داریم ، با داشتن فقط 0.153 BTC می توانید جزو 30% از ثروتمندان بیت کوین به حساب بیایید . برای جاه طلبی بیشتر شما نیاز به داشتن فقط 15 بیت کوین دارید تا جزو 1% برتر باشید (البته از لحاظ آماری ) .

این درست است که نهنگ ها در حال افزایش دارایی بیت کوین خود می باشند ، اما رسانه های اصلی با ارائه این تصویر 1% و پیگیری متد های مختلف آنالیز باعث بیراهه خود و دیگران می شوند . ما نمیدانیم که آیا این نهنگ ها هستند که این بازار پر تلاطم را هدایت میکنند یا نه ؟!

اما چیزی که ما می دانیم این است که مسلما در سال های گذشته تعداد متنوعی نوسانات در بازار وجود داشته ، مخصوصا در همین 70% افت گذشته ، بسیاری از آنها ( نهنگ ها ) تبدیل به ماهی های گنده پیکر تری شده و ثروت خود را افزایش داده اند .

منبع : نیوز بیت کوین

برنامه نویس backend | فعال در حوزه ارزهای دیجیتال | علاقمند به یادگیری چیزای جدید | سایت شخصی :alirezaamrollahi.ir

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها