با ما همراه باشید

سوالات رایج

بلاک چین به زبان ساده/قسمت ۲

منتشر شده

در

فناوری بلاک چین به زبان ساده/قسمت دوم

_بلاک چین در عرصه فناوری اطلاعات؛

باوجود تمام مزیت‌های این تکنولوژی در عرصه تجارت و سرمایه‌گذاری، جایی برای تخیل در آن وجود ندارد. یکی از شخصیت‌های مهم عرصه تجارت، دیوید فرلانگر، از رهبران مالی می‌خواهد که خلاق باشند. “اگرچه ما از تکنولوژی بهره می‌بریم که می‌تواند تمام سوابق ما را حفظ کند اما ما باید بانکدار، مدیر امنیتی و حسابدار خودمان باشیم. بنابراین جامعه باید خود را تغییر دهد. این تغییر برای حکومت، سیستم مالیات و قوانین ما چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد؟”

او در این زمینه پاسخی نداد اما دلایل تحقیق در این زمینه را ارائه داد و گفت، “متخصصان عرصه فناوری باید استفاده از بلاک چین در این عرصه را بررسی کرده و درباره آن با مدیرعامل خود صحبت کنند.”

_موارد دیگر استفاده از بلاک چین علاوه بر IBM، دولت بریتانیا و بانک‌ها، عبارت‌اند از:

یک کانال ارتباطی برای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای مبادلات آموزشی.دفتر اسناد الماس که می‌توان آن‌ها را بر اساس برش، وضوح و رنگ سنگ‌ها، بررسی و طبقه‌بندی نمود. در این صورت الماس از معدن به دست خرده‌فروشان می‌رسد.در چین از آن برای یافتن منشأ محصولات تازه، گوشت و شیر، استفاده می‌شود.در بازار امروز که به‌سختی می‌توان منشأ محصولات را دنبال کرد می‌توان از بلاک چین برای ایجاد یک سیستم شناسایی استفاده نمود.

هر تیم دیتابیس برای ایجاد و حفظ اپلیکیشن بلاک چین خود به پیشینه قوی دیتابیس و محاسبه توزیع‌شده، نیاز دارد.

_بلاک چین برای توسعه‌دهندگان؛

یک آکادمی بلاک چین در نیویورک هشت هفته فعالیت کرده و حدود ۱۰۰۰۰ دلار هزینه دارد. این هزینه ممکن است برای برخی توسعه‌دهندگان جزئی باشد، اما یک توسعه‌دهنده باتجربه بلاک چین در بازار امروز می‌تواند ۲۲۰ هزار دلار درامد سالانه داشته باشد.

دیو هوور، مؤسس Dev Bootcamp، معتقد است که توسعه‌دهندگان بلاک چین در چند سال آینده جز اصلی تیم‌های فناوری اطلاعات خواهند بود. “بلاک چین یک تکنولوژی مؤثر است که بسیار سریع‌تر از وب رشد کرده و به‌زودی گسترش می‌یابد.”

_بلاک چین برای مصرف‌کنندگان؛

یکی از موارد جالب استفاده از بلاک چین در استرالیا و در زمینه انرژی انجام‌شده است. این جنبه از بلاک چین برای تسهیل مبادلات دوبه‌دو استفاده می‌شود. دیوید مارتین، مدیر این سیستم دلیل استفاده از بلاک چین در سیستم مالی را نشان می‌دهد

. “سیستم انرژی به‌صورت خطی از عمده‌فروش به خرده‌فروش رسیده و در این مسیر از چندین واسطه عبور می‌کند. به همین دلیل این سیستم پیچیده بوده و به مسیرهای مختلفی منتهی می‌شود. باوجوداین مشکلات هنوز هم به این فروشندگان عمده و خرده‌فروش وابسته هستیم.”

بلاک چین می‌توان اساس مبادلات انرژی را تشکیل داده و به‌عنوان مدلی برای ایجاد انرژی خورشیدی خانگی یا اداری، استفاده شود. درحال حاضر شهرهایی مانند بروکلین و نیویورک برای تبادلات انرژی از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

_مزایا و معایب؛

باوجود تمام مزایای بلاک چین، فرلانگر معتقد است که ؛

“بلاک چین از محدودیت در زمینه مقیاس‌پذیری، حکومتی و انعطاف‌پذیری، رنج می‌برد.”

مقیاس‌پذیری به دلیل تعداد زیاد کامپیوترها و منابع انرژی، محدود شده است. محدودیت حکومتی از این حقیقت ناشی می‌شود که بسیاری از شرکت‌های خصوصی به دنبال این هستند که در زمینه بلاک چین زیرساخت‌های متفاوت خود را داشته باشند. محدودیت انعطاف‌پذیری به این دلیل است که در زمینه بلاک چین سیاست و قوانین ثابت وجود ندارد.

هر اپلیکیشنی که به مبادلات مالی و اطلاعاتی وابسته است باید معتبرتر و مؤثرتر باشد. امروزه بیشتر مراکز مالی اپلیکیشن های مخصوص خود را دارند. برای این‌که بتوانند با سایر شرکت‌ها رقابت مؤثری داشته باشند باید اپلیکیشنی ارائه دهند که تجربه متفاوتی در اختیار مشتری قرار دهد. AppDynamics به مراکز مالی اجازه می‌دهد که اپلیکیشن های بانکی آنلاین، پردازش اعتبار، فرایند اعتبار، فرایند پرداخت، مبارزه با تقلب و حمایت مشتری، را نظارت کنند.

منبع:  blog.appdynamics.com

برنامه نویس backend | فعال در حوزه ارزهای دیجیتال | علاقمند به یادگیری چیزای جدید | سایت شخصی :alirezaamrollahi.ir

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها