با ما همراه باشید

ICO

از جبل الطارق تا استرالیا: رویکرد کشورها نسبت به ایکو(ICO)

منتشر شده

در

icoچیست

بلاک چین و ایکو

با حضور بلاک چین، بیت کوین آمد و سپس اتریوم را تولید کرد، این موضوع باعث شد تا چند کوین عمده دیگر نیز از آن منشعب شود و یا یک کوین تازه وارد در فضای دیجیتال شود. با این حال، با افزایش و رشد این اکوسیستم، ارزهای دیجیتالی بیشتری ایجاد شده است و در نهایت رونق ایکو ICO ماحصل آن است.

همانطور که شرکت های بیشتر و بیشتری به عنوان یک ابزار جمع آوری در ایکو کمک می کنند و حتی افراد و سرمایه گذاران بیشتری به آن علاقه مند می شوند، دولت ها و قانون گذاران توجه خود را به آن آغاز کرده اند. مسئله این است که فرصت های سرمایه گذاری غیرقانونی، اساسا بدون هیچ پاداشی برای سرمایه گذاران ایجاد می شود.

 

قانون گذاری ها

برای قانون گذاران و دولت ها، این فرصت های سرمایه گذاری اغلب نشانه هایی از کلاه برداری های خطرناک است و عمدتا سوء ظن به نظر می رسد. این امر منجر به نیاز به مقررات و ضمانت برای افرادی است که در آن ها سرمایه گذاری می کنند. مقررات ایکو عمدتا از سوی دولت های سراسر جهان به دست آمده است، اما آنها هیچ پیش شرطی را دنبال نکرده اند؛ در واقع، تقسیم قوانین بین دولت ها در کل فضای ارزهای دیجیتال، رویکرد تقسیم شده ای برای تنظیم بوده است.

چرا انقدر دیر؟

از آنجا که ایکو ها هنوز پدیده ای جدید برای بسیاری از قانون گذارن هستند، قوانین و مقررات در مورد نحوه اداره و تنظیم آنها هنوز شکل نگرفته و تنظیم نشده است. در واقع، برخی از دولت ها اخیرا اعلام عمومی یا هشدار را در مورد آن ها ارائه کرده اند. بعضی از کشورها پیشرو بوده اند و تصمیم خود را در مورد ایکو ها – در پشت یک تصویر مثبت و یا منفی قرار داده اند. در حالی که کسانی هم هستند که هنوز را در حال ساخت قوانین خود هستند، زیرا آنها همچنان به اطلاعات بیشتر در مورد فن آوری های آن ادامه می دهند و آن در واقع برای شهروندان آنهاست.

آماده و تنظیم شده است یا بعضا هنوز هم نه

بعضی از کشورها به سرعت با ایکو ها دست به گریبان هستند و تصمیمات خود را در مورد چگونگی کار آنها در مرز دولتی انجام می دهند. کشورهایی هستند که هر کدام از آنها را مسدود کرده اند و کسانی هستند که قوانین و مقررات خاصی را برای آنها مطابقت داده اند.

رویکرد ایکو در کشورهای مختلف

چين

یکی از مهم ترین مقررات، به نحوی منفی، از ایکو ها، راه هایی بود که چین جمع آوری می کرد. دولت چینی در سال گذشته ممنوعیت پوشش ICOs را اعلام کرد که نقش آن در کاهش قیمت بیت کوین و دیگر ارز ها مشخص بود.

این ممنوعیت توسط بانک چین اجرا شد و به تمام شرکت ها و افراد تذکر داده شد. این اقدامات آنقدر شدید بود که به همه کسانی که چرخه تأمین مالی خود را به پایان رسانده بودند دستور داد که این وجوه را بازپرداخت کنند.

کره جنوبی

در حالی که شایعاتی در مورد ممنوعیت ارزهای رمزنگاری در یکی دیگر از مراکز مهم آسیا وجود دارد، کره جنوبی رسما ICOs را ممنوع کرده است. کمیته خدمات مالی کره جنوبی تصمیم خود را با بیان اینکه آنها قصد محافظت از سرمایه گذاران را از خطر رو به رشد کلا هبرداری و تقلب در ICO را توضیح دادند، انجام دادند.

روسیه

روسیه کشور دیگری است که رویکرد سختی را برای ارزهای دیجیتال و ICO گرفته است. در رابطه با تنظیم آنها، هنوز نهایی نشده و تکمیل نشده است، اما تعدادی از سفارشات توسط کرملین ارائه شده است. این دستورات به چیزهایی مانند ثبت نام آلت کوین، مالیات، و همچنین استفاده از قوانین تاثیر می گذارد. اما قوانین حقیقی قانونی برای مارس امسال تعیین شده است.

استرالیا

استرالیا، به عنوان یکی از اولین کشورهایی که مقررات واقعی ICO را تأسیس کردند، اطمینان دادند که آنها تحت پوشش ICOs قرار دارند و از شهروندان خود محافظت می کنند. تنظیم کنندگان استرالیا در پایان ماه سپتامبر واکنش نشان دادند، زیرا کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا قوانین را تنظیم کردند.

رویکرد استرالیایی ها این است که دستورالعمل های روشنی برای چگونگی کار در چارچوب قانونی استرالیا وجود دارد (در حالی که تشویق به نوآوری و توسعه مدل های جدید کسب و کار مالی باشد). در نهایت، چارچوب مثبت ایکو آنها را با چارچوب قانونی موجود برای محافظت از شهروندان در مقابل کلاه برداری قرار می دهد.

جبل الطارق

قلمرو کوچکی در بریتانیا در سواحل اسپانیا و یکی از آخرین کشورها برای تنظیم مقررات ICO شده است. دولت جبل الطارق و کمیسیون خدمات مالی آن (GFSC)، پیش نویس قانون خود را با هدف تنظیم ترویج، فروش و توزیع توکن های دیجیتال توسعه می دهند. یکی از مفاهیم کلیدی پیش نویس مقررات، یک ایده جدید است که معرفی مفهوم «حامیان مجازی» را میبیند که قرار است «مسئول تضمین انطباق با قوانین افشای جرایم مالی» باشند.

ابوظبی (امارات متحده عربی)

امارات متحده عربی همچنین اعلام کرد که برنامه های خود برای مقررات ICOs را اخیرا با اداره تنظیم مقررات خدمات مالی (FSRA) بررسی کرده و مایل است با موسسات واجد شرایط و افرادی که در صنایع رمزنگاری شده شرکت می کنند، همکاری کند. بازار جهانی ابوظبی تقاضای جهانی ارزهای دیجیتال را تایید می کند و بیان می کند که: “ارزهای مجازی قانونی است و منافع جهانی را به عنوان وسیله ای برای مبادله کالاها و خدمات، به دست می آورد.”

ایالات متحده آمریکا

با توجه به حجم بازار ارزهای دیجیتال در متحده آمریکا و رشد ICO در این کشور، نیاز به مقرراتی از سوی دولت و به ویژه SEC وجود دارد. با این حال، روش های مختلفی در کشورهای مختلف وجود دارد، هر کشوری نیز روش های مختلفی برای مدیریت ایکو دارد. SEC، به عنوان یک سازمان فدرال، این دیدگاه را مطرح می کند که ایکو ها باید تحت نظارت باشند.

به همین منظور، ممنوعیت وجود ندارد، اما انتظار می رود ICO با کمک SEC ثبت نام و مجوز داشته باشد. اخیرا SEC در بحث در مجلس سنا اشاره کرد که مقررات ICOS را حتی بیشتر و سخت تر می کند. رئیس SEC، جی کلایتون، اشاره کرد که هر توکنی در ICO که تا کنون دیده شده امنیت دارد.

کانادا

سال گذشته، در ماه اوت، مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) بیانیه ای صادر کردند که شرکت های ICOs به قوانین حاکم بر اوراق بهادار تمکین خواهند کرد، اما همچنین خواستار دسته بندی به خاطر امنیت شدند. اساسا، این یک قانون برای کسانی بود که به دنبال راه اندازی یک ICO برای پیشبرد آن از CSA پیشی گرفتند.

“هر کسب و کاری که برنامه ریزی برای سرمایه گذاری از طریق ICO را دارد، باید در نظر بگیرد که آیا این کار شامل مقررات است. بنگاه ها نیز باید با مقامات نظارتی اوراق بهادار خود تماس بگیرند “.

آلمان

آلمان یکی دیگر از کشورهایی است که هنوز قوانین مستقیم ایکو را تنظیم نکرده است، اما انتظار می رود که پیشنهاد جدید کوین برای پیروی از قوانین موجود، از جمله قانون بانکداری، قانون سرمایه گذاری، قانون بازپرداخت اوراق بهادار، قانون نظارت بر خدمات پرداخت و مقررات پروانه ایجاد شود. آنها همچنین یک اخطار هشدار مانند در مورد ایکو دادند.

“به علت فقدان الزامات قانونی و قوانین شفافیت، مصرف کنندگان در هنگام تایید هویت، اعتبار و درک و ارزیابی سرمایه گذاری می توان اطمینان داد که اطلاعات شخصی تحت استانداردهای آلمان محافظت می شود. “.

سنگاپور

این کشور به عنوان یک پایگاه قدرتمند ICOs و فضای ارز دیجیتال به طور کلی دیده می شود، (به خصوص با توجه به موضع چین و دیگران در شرق دوردر ماه نوامبر سال گذشته، اداره پولی سنگاپور راهنمایی هایی در مورد ICOs ارائه داد که نشان می دهد چگونه این سکه ها باید تحت قوانین موجود در بورس اوراق بهادار مورد استفاده قرار گیرد.

اتحادیه اروپا

در اتحادیه اروپا، به طور کلی، تمرکز بر آوردن ICO در راستای قوانین جاری بوده است. فرایند اصلی در رقابت با آنها این است که اجازه دهند ICOs در اتحادیه کار کنند، تا زمانی که به سیاست پول نقد / شناخته شده خود (AML / KYC) پایبند باشند. با این حال، مانند بسیاری از کشورها در این رده، ادارۀ اروپایی اعلام کرد که آنها به عنوان یک خطر بزرگ برای سرمایه گذاران هستند.

ژاپن

ژاپن یکی از بزرگترین اقدامات در مشروعیت بیت کوین را در سال 2016 اعلام کرد. با این حال، در مورد ICOs ژاپن گام های مهمی برای کنترل یا تنظیم آن انجام نداده است. ژاپن یک رویکرد محتاظانه به بازار ICO با بیانیه هشدار دهنده به سرمایه گذاران خود گرفته است. آژانس خدمات مالی نیز پذیرفته است که به دنبال روابط بین المللی در این مقررات پیش می روند.

مالزی

در ماه سپتامبر سال گذشته کمیسیون مستقل مالیاتی مالزی درخواست خود را منتشر کرد و از سرمایه گذاران درخواست کرد که هنگام اخذ چشم انداز ICOs، مواظب باشند. تنظیم کننده مالزی همچنین هشدار داد که سرمایه گذاران “باید از خطرات احتمالی درگیر در طرح های ICO مواظب باشند”.

تایوان

در تایوان، ولینگتون کو، رئیس کمیسیون نظارت مالی، بیانیه ای را درباره ICOs، Blockchain و Fintech منتشر کرد اما در عوض،  در مورد هشدار ها، موضع مثبتی داشت. کو گفت که دولت تایوان قصد دارد از توسعه و پذیرش ICOs، فن آوری Blockchain و ارز های دیجیتال حمایت کند و آن ها را قانونی توصیف کند.

 

منبع : okex

برنامه نویس backend | فعال در حوزه ارزهای دیجیتال | علاقمند به یادگیری چیزای جدید | سایت شخصی :alirezaamrollahi.ir

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها